W piątek, nasz kościół parafialny w Lututowie wypełnił się  młodzieżą, dziećmi, rodzicami, wychowawcami oraz nauczycielami, którzy przyszli uczestniczyć w Mszy świętej z okazji zakończenia roku szkolnego. Obecne były również poczty sztandarowe z Centrum Kształcenia Rolniczego w Lututowie oraz Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 roku w Lututowie, co dodało wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

Duchowe i Wspólnotowe Przeżycie

Mszy świętej przewodniczył ksiądz Andrzej, wspólnie z księdzem Waldemarem i księdzem Zbigniewem. Młodzież aktywnie zaangażowała się w liturgię przez czytania liturgiczne i prowadzenie modlitwy powszechnej, co nadało mszy wyjątkowego, wspólnotowego ducha.

Kazanie Księdza Proboszcza

Ks. Waldemar podjął refleksję na temat mijającego roku szkolnego, osiągnięć uczniów oraz wartości duchowych. Nawiązał do przesłania Jezusa o zbieraniu skarbów niebieskich, podkreślając znaczenie duchowych wartości jako drogi do niezniszczalnego bogactwa, które kształtuje serce i duszę.

Kaznodzieja zwrócił uwagę na kontrast między wartościami materialnymi i duchowymi, podkreślając, że to te drugie mają kluczowe znaczenie dla wewnętrznego życia człowieka i jego relacji z innymi. Zachęcał, by młodzież i wszyscy zgromadzeni zwrócili szczególną uwagę na wewnętrzne życie, które wpływa na jakość naszych kontaktów z bliźnimi.

Wdzięczność i Życzenia

Uroczystości zakończyły się  podziękowaniami dla nauczycieli za ich trud, cierpliwość i inspirację, jaką codziennie ofiarują swoim uczniom. Ksiądz Waldemar wyraził również życzenia, aby młodzież spędziła nadchodzące wakacje pełne radości i osobistego rozwoju, oraz zachęcił ich do odkrywania prawdziwych skarbów życia.

Msza święta zakończenia roku szkolnego w Lututowie była nie tylko okazją do podsumowania mijającego roku, ale także momentem refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze.