3 maja w naszej parafii odbyła się  uroczystość z okazji święta Matki Bożej Królowej Polski. Wydarzenie to miało miejsce w kościele parafialnym, gdzie zgromadzili się wierni, aby wspólnie uczcić ten wyjątkowy dzień, modlitwą w intencji naszej Ojczyzny oraz strażaków Gminy Lututów.

Uroczystą Mszę Świętą celebrowano z udziałem Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Lututów, pocztów sztandarowych OSP, a także przedstawicieli władz samorządowych. Tym samym, wydarzenie to stało się okazją do uhonorowania nie tylko Matki Bożej Królowej Polski, ale i tych, którzy na co dzień służą pomocą i ochroną w naszej społeczności – strażaków, pod opieką św. Floriana.

Znaczącym elementem liturgii była obecność Lututowskiej Orkiestry, która uświetniła uroczystość swoimi pięknymi wykonaniami muzycznymi, nadając temu dniu szczególny, podniosły charakter.

Uroczystości te są wyrazem naszej zbiorowej pamięci i szacunku zarówno dla duchowego dziedzictwa narodu, jak i dla codziennej, bezinteresownej służby strażaków. Podkreślają one wagę wspólnoty, tradycji oraz przypominają o roli, jaką w naszym życiu pełnią zarówno wiara, jak i poszanowanie dla tych, którzy poświęcają się dla bezpieczeństwa innych.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i uczestniczyli w tej wyjątkowej uroczystości. To dzięki Waszej obecności oraz zaangażowaniu mogliśmy razem uczcić Matkę Bożą Królową Polski oraz wspólnie modlić się za naszą Ojczyznę i strażaków.