W oczach Boga każdy jest ważny. Każdemu z nas zdarza się zgubić, często bywa nam smutno. Wtedy naszym największym pragnieniem jest to, aby się odnaleźć. O tym były słowa Ewangelii, w której uczestniczyli uczniowie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego o godz. 8:00 i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców 1863 r w Lututowie o godz. 9:00. Ksiądz Kanonik mówił dzieciom i młodzieży o sercu, które dzieci rysują, żeby okazać komuś ważnemu miłość. Została przybliżona postać Św. Małgorzaty Marii Alacoque, której objawiał się Pan Jezus i zapragnął, aby było ustanowione Święto Serca Pana Jezusa. Każdy otrzymał zadanie, aby posłuchać bicia własnego serca oraz serca Pana Jezusa. Pragnieniem Pana Jezusa jest, aby nasze serca biły tak jak serce Pana Jezusa, aby przyjmować Pana Jezusa w Komunii Świętej, aby się zbawić, a wszystko to co nas otacza niech wyraża się naszą wdzięcznością wobec Boga za wszystko co stworzył dla każdego z nas z miłości do człowieka.