Centralnym punktem dzisiejszej uroczystości była Msza św. sprawowana w naszej świątyni. Po Mszy św. wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Pan Jezus wychodzi z kościoła, gdzie mieszka w tabernakulum, przechodzi przez ulice, po których chodzimy na co dzień i woła: „Chcę widzieć, gdzie mieszkacie, jak żyjecie i o co mam prosić swego Ojca, by wam błogosławił!”. „Zagrody nasze widzieć przychodzi i jak się Jego dzieciom powodzi”.

Pierwszy Ołtarz przygotowali Strażacy OSP Lututów – hasło tego ołtarza: „To czyńcie na moją Pamiątkę„. Drugi ołtarz przygotowali mieszkańcy ulicy Zygmuntów zatytułowany on był „Wy dajcie im jeść”. Trzeci ołtarz przygotowali pracownicy Rejonowego Banku Spółdzielczego w Lututowie: „Opowiadajcie co was spotkało” i ostatni czwarty ołtarz przygotowali Strażacy z OSP Piaski nosił on tytuł „Bądźcie jednym Ciałem”. Procesja zakończyła się na środku Lututowskiego Rynku Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem dla całej Parafii. (Więcej zdjęć autorstwa Marii Okhmetzianovej w galerii tutaj.)