Na zakończenie rekolekcji szkolnych i parafialnych w godzinach wieczornych odbyło się Misterium Męki Pańskiej, czyli Droga Krzyżowa wokół kościoła parafialnego w Lututowie. Wydarzenie to było wprowadzeniem w przeżywanie Wielkiego Tygodnia. Dla wielu wiernych udział w misterium był głębokim przeżyciem religijnym i formą szczególnej modlitwy. Było to możliwe dzięki współpracy z Miejskim Ośrodkiem Kultury, który był inicjatorem wydarzenia oraz zaangażowaniu grupy rekonstrukcyjnej „Gloria Victis”, naszych strażaków, dzieci i młodzieży z terenu Lututowa, oraz współpracy z samorządem. Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy za duchowe doświadczenie. Relację fotograficzną można obejrzeć w zakładce galeria pt. „Misterium Męki Pańskiej”.