Dzisiaj dzieci pierwszokomunijne wraz rodzicami i bliskimi uczestniczą w pielgrzymce na Jasną Górę. Podczas tej podróży duchowej nasze najmłodsze parafianki i parafianie uczestniczyły w Uroczystej Mszy św. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze. Następnie wraz z przewodnikiem odbyło się zwiedzanie Jasnogórskiego klasztoru, uczestnicy mogli zgłębić historię i duchowość tego świętego miejsca.

Pielgrzymka na Jasną Górę jest okazją do spotkania z Maryją i umocnienia wiary w Chrystusa. 

Zachęcamy do prześledzenia relacji i zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia na naszej stronie internetowej.

Niech doświadczenie pielgrzymki na Jasną Górę stanie się dla naszych najmłodszych parafian owocem duchowego wzrastania i pogłębienia relacji z Maryją, naszą najlepszą  Matką.

Głównym tematem kazania były postacie błogosławionego Michała Kozala i świętego Maksymiliana Marii Kolbego. Kaznodzieja przypomniał wiernym tych niezwykłych duchownych, którzy swoim życiem stali się niezłomnymi wzorami wiary i poświęcenia. 

Błogosławiony Michał Kozal, który zginął za wiarę w obozie koncentracyjnym Dachau, oraz święty Maksymilian Maria Kolbe, znany jako „szaleniec Maryi”, ukazali, że nawet jeśli życie wydaje się przegrane w świetle ludzkich standardów, prawdziwa wartość kryje się w duchowej głębi i wierności Bogu. 

Kaznodzieja podkreślił, że na wzór tych patronów, powinniśmy pozwolić Maryi prowadzić nas przez życie, aby nasze czyny były pełne dobra i miłości. Pielgrzymi, którzy przybyli na Jasną Górę, przynoszą ze sobą liczne prośby, błagania i dziękczynienia, czerpiąc siłę z duchowej opieki Matki Bożej.

Kazanie inspirowało wiernych do odwagi i stałości w wierze, nawet w najtrudniejszych chwilach, podkreślając, że prawdziwe życie to życie pełne duchowej głębi i niezachwianej wierności Bożym zasadom. Na Jasnej Górze, gdzie bije serce narodu, te słowa nabierały szczególnej mocy, dodając odwagi wszystkim, którzy szukają wsparcia i umocnienia w swojej drodze wiary.