POMOC DLA UKRAINY

W dniach 28 lutego i 1 marca od godz. 16:00 do 18:00 na plebanii przeprowadzona była zbiórka ubrań, środków czystości, pościeli. Obywatel Ukrainy Witalij, który w poniedziałek wracał na Ukrainę bronić swojej Ojczyzny zabrał ze sobą najpotrzebniejsze rzeczy ofiarowane przez ludzi z naszej wspólnoty. Samochód marki OPEL INSIGNIA Kombii został zapakowany pod sam dach środkami opatrunkowymi, higienicznymi, kocami, karimatami, pościelami. Dwa dni później przesłał zdjęcia jak żołnierze rozpakowują jego samochód i dostarczają produkty w miejsca, gdzie są potrzebne. Rzeczy, które pozostały na plebanii busem zostały przewiezione do magazynu Caritas w Złoczewie. 

W sobotę 19 marca w budynku plebanii przy ul. Gimnazjalnej 3, przygotowano mieszkania dla uchodźców. W późnych godzinach wieczornych przybyło 7 osób z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę 12 marca w Budomierzu: dwie matki z dziećmi w wieku od 6 do 18 lat i teściowa jednej z matek. Wszystkie pochodzą z miasta Browary w obwodzie Kijowskim. 

Przywiezione zostało łóżko, pościele, kołdry, środki czystości, ubrania. Parafianie przez całą niedzielę przywozili ubrania, talerze, sztućce, kubki dla rodzin mieszkających na terenie parafii. Zorganizowany został transport na giełdę w Wieruszowie, aby kupić nową bieliznę. Trzy kobiety były u fryzjera, a jedna z nich u dentysty i lekarza. W Urzędzie Miejskim został nadany numer PESEL oraz złożone zostały wnioski na dofinansowanie. Mleczarnia w Wieluniu przekazała produkty mleczne, a Rejonowy Bank Spółdzielczy w Lututowie przekazał środki czystości i produkty żywnościowe oraz założył darmowe konta bankowe dla uchodźców. Piekarnia Państwa Baków zaopatruje w pieczywo. 

         Parafianie przyjmują uchodźców z Ukrainy w swoich domach, staramy się razem podejmować działania pomocowe.