Ogłoszenia parafialne 28 luty 2021

1. Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu.
  2. Dzisiaj zbiórka do puszek na misje.
  3. 1 marca to Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazywani także żołnierzami niezłomnymi.
  1. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz17:30 oraz ok godz. 19:00 prowadzone będzie czuwanie. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:45 gorzkie żale.
  2. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 7 marca Mszą świętą o godz. 16:00, a następnie będzie wygłoszona nauka przez Panią mgr Agnieszkę Szczepańską. Kolejne spotkania będą w niedzielę 14 i 21 marca o tej samej godzinie.
  3. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17:00.
  4. Również w piątek o godz. 17:00 zapraszamy na czuwanie „Zaproszenie do Wieczernika”.
  5. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna oraz zmiana tajemnic różańcowych.
  6. Do nabycia jest Opiekun 2,50 Apostoł i Gość niedzielny 6 zł.
  7. Dziękuję mieszkańcom z ul. Piaski za posprzątanie kościoła, a w przyszłym tygodniu proszę kolejne rodziny z tej ulicy.
  8. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

-Damian, Kamil Świątek z Łęk Małych i Katarzyna Pomykała z Sycowa.

Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach w zawarciu tego związku małżeńskiego proszony jest o poinformowanie księdza proboszcza.

1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  1. Przeżywamy pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu nawrócenia, pokuty, przemiany myślenia i życia.
  2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz17:30 W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:45 gorzkie żale. Za udział w gorzkich żalach, a także w drodze krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny, czyli darowanie przez Boga kary doczesnej za grzechy odpuszczone już co do winy. Oprócz udziału w nabożeństwie należy wypełnić zwykłe warunki uzyskania odpustu: musimy wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego, musimy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą i pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  3. W przyszłym tygodniu zbiórka do puszek na misje.
  4. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 7 marca Mszą świętą o godz. 16:00, a następnie będzie wygłoszona nauka przez Panią mgr Agnieszkę Szczepańską. Kolejne spotkania będą w niedzielę 14 i 21 marca o tej samej godzinie.
  5. Dziękuję Paniom Katechetkom za przygotowanie dekoracji wielkopostnej.
  6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  7. Do nabycia jest Apostoł i Gość niedzielny 6 zł.
  8. Dziękuję mieszkańcom z ul. Piaski za posprzątanie kościoła, a w przyszłym tygodniu proszę kolejne rodziny z tej ulicy.
  1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. Proszę Panie katechetki o przygotowanie dekoracji wielkopostnej przed Ołtarzem.
  3. Nauki przedmałżeńskie w naszej parafii rozpoczną się 7 marca Mszą świętą o godz. 16:00, a następnie będzie wygłoszona nauka przez Panią mgr Agnieszkę Szczepańską. Kolejne spotkania będą w niedzielę 14 i 21 marca o tej samej godzinie.
  4. W środę Popielec, którym rozpoczniemy Wielki Post, czas szczególnego zgłębiania tajemnicy cierpienia i zbawczej śmierci na krzyżu naszego Pana, Jezusa Chrystusa. Msze Święte o godz. 9:00, 16:00, 18:00 i 20:00.
  5. Droga krzyżowa w piątek o godz. 17:30, a gorzkie żale w niedzielę o godz. 15:45.
  6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła śp. Alicja Trzeciak z Augustynowa. Wieczny odpoczynek…
  7. Do nabycia jest Apostoł, Opiekun 2,50 i Gość niedzielny 6 zł.

Dziękuję mieszkańcom z ul. Piaski za posprzątanie kościoła, a w przyszłym tygodniu prosimy kolejne rodziny z tej ulicy.

Niedziele i święta 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 16:00

Poniedziałek18:00 Wtorek 18:00 Środa 18:00 Czwartek 18:00 Piątek 18:00 Sobota 8:00, 18:00

29 czerwca odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła

1 niedziela października odpust ku Czci Matki Bożej Różańcowej