Ogłoszenia parafialne 25 lipca

 

 1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Europie.
 3. Do dnia 27 lipca można przed starą plebanię przynosić zużyty sprzęt AGD, telewizory, komputery i inne przedmioty elektroniczne. W ramach akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” wspieramy Kościół na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi Rodacy.
 4. W przyszłym tygodniu taca inwestycyjna i zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Dziękuję rodzinom z Kijanic za posprzątanie kościoła, a w przyszłym tygodniu proszę rodziny z Hipolit.
 6. Do nabycia jest Opiekun, Gość Niedzielny 6 zł i Apostoł.
 7. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:
 • Luty Szymon Tomasz kawaler z Lututowa i Kubonik Klaudia panna ze Świątkowic
 • Pijanka Tomasz i Ilona Jadwiga Sobieraj oboje zamieszkali w Lututowie
 • Robert Kaleta kawaler z ul. Ogrodowej w Lututowie i Julia Zaustowicz panna z ul. Klonowskiej w Lututowie
 • Tomasz Hubert Kiwerski i Katarzyna Wanda Wyczałkowska oboje zamieszkali w Lututowie
 • Mariusz Krzysztof Kaleta kawaler z Lututowa i Kamila Maria Dworak panna ze Stanisławowa.

Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach zobowiązanych jest poinformować ks. Proboszcza.

 1. Do wieczności odeszła Śp. Anna Raczyńska. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 1. Jak miło brzmią w naszych uszach słowa Jezusa z dzisiejszej Ewangelii: „Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco” (Mk 6,31). Abyśmy mogli podejmować wyzwania związane z powołaniem, potrzebujemy czasu na odpoczynek, ale także na zaakcentowanie spraw duchowych, dzięki którym otaczający nas świat – dzieło Boga – nabiera wyjątkowego blasku. Uczyńmy wszystko, by nie zagubić duchowego wymiaru swojego życia. Bóg nam błogosławi w czasie wypoczynku, lecz zadbajmy także o odpowiednie miejsce i czas dla Niego w swoim życiu.
 2. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy ks. Łukasza Pondla opiekuna duchowego Apostolatu Modlitwy za Kapłanów „Margaretka”.
 3. Za tydzień będziemy wspominać św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Po Mszach Świętych błogosławieństwo pojazdów przed kościołem. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
 4. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w Europie.
 5. Do dnia 27 lipca można przed starą plebanię przynosić zużyty sprzęt AGD, telewizory, komputery i inne przedmioty elektroniczne. W ramach akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” wspieramy Kościół na Wschodzie, gdzie mieszkają nasi Rodacy.
 6. Dziękuję rodzinom z Dymek za posprzątanie kościoła, a w przyszłym tygodniu proszę rodziny z Kijanic.
 7. Do nabycia jest Opiekun, Gość Niedzielny 6 zł i Apostoł.
 8. Do wieczności odeszła Śp. Julianna Grela. Pamiętajmy o niej w modlitwach oraz o ich najbliższych i wspierajmy się nawzajem słowami wiary i miłości.
 1. We wtorek różaniec fatimski o godz. 17:30.
 2. Dziękuję rodzinom z Dymek za posprzątanie, a w przyszłym tygodniu proszę kolejne rodziny z Dymek.
 3. Do nabycia jest Opiekun, Gość Niedzielny 6 zł i Apostoł.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja powszechna:Przyjaźń społeczna, módlmy się, abyśmy w konfliktowych sytuacjach społecznych, gospodarczych i politycznych byli odważnymi i pełnymi pasji twórcami dialogu i przyjaźni. Intencja parafialna: o nowe powołania do życia kapłańskiego, zakonnego i misyjnego z naszej parafii.
 3. We wtorek młodzież z naszej i sąsiednich parafii przyjęła sakrament bierzmowania. Nowo – bierzmowanym życzymy Darów Ducha Świętego. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali i uświetnili swoją obecnością tę uroczystość. Dziękujemy za dar ołtarza. Zakupiono i zamontowano za kwotę 11-tu tysięcy złotych nowe wykładziny dywanowe w prezbiterium i przy ołtarzu Matki Boskiej Lututowskiej spełniające wymagane normy dla obiektów użyteczności publicznej. Planowana jest wymiana drzwi w archiwum parafialnym, tak aby spełniały normy wynikające z przepisów dla tego typu pomieszczeń.
 4. Za kwotę 5 – ciu tysięcy złotych (pozyskaną z opłat z racji stawianego nowego pomnika i opłat cmentarnych) wymieniono kolejne cztery przęsła ogrodzeniowe na cmentarzu od bramy w stronę Łęk. Zakupiono również oznaczenia sektorowe i tablicę informacyjną z regulaminem i mapą cmentarza. Jest to kolejny etap prac na cmentarzu. Jednocześnie prosimy o zachowanie porządku na cmentarzu i przypominamy, że wszelkie prace związane ze stawianiem nowego nagrobka zgłaszamy w kancelarii parafialnej – zgodnie z regulaminem cmentarza.
 5. Dziękuję rodzinom z Dymek za posprzątanie, a w przyszłym tygodniu proszę kolejne rodziny z Dymek.
 6. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Rąpała Piotr kawaler ze Złoczewa oraz Rozmarynowska Justyna panna z Lututowa

– Potomski Leszek kawaler z Lututowa i Karolczak Anna panna z Łodzi

– Przesmysła Pichlak kawaler z Lututowa i Liliana Sowizdrzał a Klonowej

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego małżeństwa w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania księdza proboszcza. 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł Śp. Marian Dominikowski. Wieczny odpoczynek…..
 2. Do nabycia jest Opiekun, Gość Niedzielny 6 zł i Apostoł.
 1. Kończy się czerwiec – miesiąc szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Jezusa. Mamy za co Boga uwielbiać i za co przepraszać. Zapraszamy na ostatnie w tym miesiącu nabożeństwa czerwcowe po Mszy Świętej og doz. 18:00.
 2. We wtorek 29 czerwca uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Święte o godz. 8:00, 9:00, o godz. 11:00 suma odpustowa, natomiast o godz. 17:00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania przez J.E. Bp Łukasza Buzuna
 3. Spowiedź w pierwszy piątek o godz. 17:30.
 4. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna oraz zmiana tajemnic różańcowych.
 5. Dziękuję rodzicom i młodzieży za posprzątanie kościoła, a w przyszłym tygodniu proszę rodziny z Dymek.
 6. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

– Rąpała Piotr kawaler ze Złoczewa oraz Rozmarynowska Justyna panna z Lututowa

– Potomski Leszek kawaler z Lututowa i Karolczak Anna panna z Łodzi

– Przesmysła Pichlak kawaler z Lututowa i Liliana Sowizdrzał a Klonowej

Jeśli ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach uniemożliwiających zawarcie tego małżeństwa w sumieniu zobowiązany jest do poinformowania księdza proboszcza. 

 1. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Śp. Janina Wyglądacz. Wieczny odpoczynek…..
 2. Do nabycia jest Opiekun, Gość Niedzielny 6 zł i Apostoł.

 

 1. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania we wtorek i o godz. 16:30.
 2. W piątek zapraszamy na Mszę Świętą na zakończenie roku szkolnego: dla Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego na godz. 8:00, a dla Przedszkola Publicznego i Szkoły Podstawowej w Lututowie na godz. 9:00.
 3. Rozpoczęto montaż nowej wykładziny w prezbiterium i przy ołtarzu bocznym naszego kościoła. Prace te zostały podjęte dzięki ofiarom złożonym przez kandydatów do bierzmowania i rodziców dzieci I-wszo Komunijnych.
 4. Dziękuję rodzinom z Klusek za posprzątanie kościoła, a w przyszłym tygodniu o posprzątanie kościoła proszę rodziców i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Sprzątanie w czwartek o godz. 19:00.
 5. Spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania, świadków i rodziny w sobotę 26 czerwca o godz. 10:00.
 6. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00.
 7. Do nabycia jest Opiekun, Gość Niedzielny 6 zł i Apostoł.
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Dzisiaj przypada 13 dzień miesiąca. Różaniec fatimski i nabożeństwo czerwcowe o godz. 15:30, następnie Msza Św., a po niej procesja wokół kościoła.
 2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania w poniedziałek i czwartek o godz. 16:30.
 3. Dziękuję rodzinom z Klusek za ofiarę w kwocie 120 zł oraz za posprzątanie kościoła, a w przyszłym tygodniu proszę pozostałe rodziny z tej miejscowości.
 4. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18:00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 16:00.
 5. Do nabycia jest Opiekun Gość Niedzielny 6 zł i Apostoł.
 6. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Stanisławę Dudka z Ostrycharzy. Pogrzeb we wtorek o godz. 13:00. Wieczny odpoczynek….
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. Dzisiaj po Mszy Św. spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kolejne spotkanie w poniedziałek i czwartek o godz. 16:30.
 2. Trwa oktawa Bożego Ciała. O asystę w przyszłym tygodniu proszę:

W poniedziałek – mieszkańców Kopanin, Łęk, Popieliny oraz druhów z OSP

We Wtorek – mieszkańcy Augustynowa i Ostrycharzy

W środę – mieszkańcy Kluski, Józefina oraz druhów z OSP

W czwartek – mieszkańcy Niemojewa oraz druhów z OSP

W piątek – mieszkańcy Lututowa, oraz druhów z OSP

 

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych: W intencji młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 3. W przyszłą niedzielę 13 dzień miesiąca. Różaniec fatimski i nabożeństwo czerwcowe o godz. 15:30, następnie Msza Św., a po niej procesja wokół kościoła.
 4. Dziękuję rodzinom z Klusek za posprzątanie kościoła, a w przyszłym tygodniu proszę kolejne rodziny z tej miejscowości.
 5. Nabożeństwo czerwcowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18:00.
 6. Do nabycia jest Opiekun Gość Niedzielny 6 zł i Apostoł.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej

 1. Dzisiaj Uroczystość Najświętszej Trójcy.
 2. Zapraszam dzieci I-wszo Komunijne do uczestnictwa we Mszach Świętych o godz. 18:00 w Białym Tygodniu. W Białym tygodniu będziemy się modlić za:

w poniedziałek – za rodziców; we wtorek – za rodzeństwo; w środę – za rodziców chrzestnych; w czwartek – za dziadków; w piątek – za kapłanów; w sobotę – za katechetów i wychowawców.

W tych dniach będą poświęcone:

W poniedziałek – obrazy komunijne; We wtorek – Pisma Święte; W środę- sprzęty elektroniczne np. laptopy; W czwartek – zegarki; W piątek – dewocjonalia: medaliki, łańcuszki, wizerunki świętych ; W sobotę – pojazdy: rowery, hulajnogi

 1. Zachęcamy do wzięcia udziału w procesji Bożego Ciała. W tym roku w naszej parafii Msze Święte w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwii Pańskiej o godz. 8:00, 9:00, 10:00 i 11:00. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 procesja do czterech ołtarzy. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszam następujące grupy parafialne i mieszkańców:

-ołtarz I – OSP Lututów

– ołtarz II – mieszkańcy ul. Zygmuntów

– ołtarz III – Rejonowy Bank Spółdzielczy

– ołtarz IV – OSP Piaski

Propozycje haseł do poszczególnych ołtarzy na procesję Bożego Ciała:

 • „Przyjdę go uzdrowić” Mt 8,7
 • „Wstań i chodź” Łk 5,23
 • „Twoja wiara cię uzdrowiła” Łk 17, 19
 • „Przyjdźcie do mnie wszyscy” Mt 11, 28

W uroczystość Bożego Ciała dzieci, które przystąpiły rok temu do I-wszej Komunii Świętej zapraszam na Mszę Świętą w ich intencji. Zarówno dzieci rocznicowe ja i dzieci, które w tym roku przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej zapraszam w Boże Ciało do sypania kwiatów oraz na oktawę Bożego Ciała. Proszę o asystę liturgiczną strażaków, ministrantów, Róże Różańcowej, Grupę Fatimską, poczty sztandarowe, panie niosące feretrony, Młodzieżową Radę Kultury, kandydatów do bierzmowania.

 1. W oktawie Bożego Ciała o asystę proszę:

W piątek – mieszkańców sołectwa Dobrosław i Kolonia Dobrosław, Hipolity oraz druhów z OSP

W sobotę – mieszkańców sołectwa Dymki, Knapy, Kijanice oraz druhów z OSP

W niedzielę – mieszkańców ul. Piasków oraz druhów z OSP

W poniedziałek – mieszkańców Kopanin, Łęk, Popieliny oraz druhów z OSP

We Wtorek – mieszkańcy Augustynowa i Ostrycharzy

W środę – mieszkańcy Kluski, Józefina oraz druhów z OSP

W czwartek – mieszkańcy Niemojewa oraz druhów z OSP

W piątek – mieszkańcy Lututowa, oraz druhów z OSP

 

 1. Spowiedź dla dzieci rocznicowych od poniedziałku do środy o godz. 17:40, a spowiedź w pierwszy piątek miesiąca o godz. 17:30.
 2. W środę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania wg. następującego harmonogramu: o godz. 15:00 – klasa VII A; 15:30 – klasa VII B; 16:00 – klasa VIII A; 16:30 – klasa VIII B; 17:00 – osoby z innych parafii.
 3. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna i zmiana tajemnic różańcowych.
 4. Dziękuję rodzicom klas 2 za posprzątanie kościoła, uporządkowanie terenu wokół kościoła i plebanii, a w przyszłym tygodniu proszę rodziny z Klusek.
 5. Nabożeństwo majowe w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18:00, a nabożeństwa czerwcowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę po mszy św. o godz. 16:00.
 6. Do nabycia jest Gość Niedzielny 6 zł i Apostoł.
 7. Pan Bóg powołał do wieczności Śp Józefa Cieślaka z Dymek „Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…”
 8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Dzisiaj po mszy św. o godz. 11:00 zebranie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu Bierzmowania.
 3. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej:
 • Dla dzieci przystępujących 29 maja – 24, 25 i 27 maja o godz. 17:00, natomiast 24 maja o godz. 16:30 spotkanie ze scholą w kościele.
 • Dla dzieci przystępujących 30 maja – 24, 25 i 26 maja o godz. 19:00.
 1. Dzieci, które w sobotę przystąpią do I-wszej Komunii Świętej zapraszam na Mszę Świętą w niedzielę na godz. 10:00.
 2. Spowiedź dla dzieci I-wszo komunijnych i ich rodzin w piątek o godz. 15:00.
 3. Dziękuję mieszkańcom Knap za posprzątanie kościoła, a o posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu proszę rodziców klas drugich w środę na godz. 17:00, a w czwartek na godz. 19:00.
 4. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę po mszy św. o godz. 16:00.
 5.  Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszam następujące grupy parafialne i mieszkańców:

-ołtarz I – OSP Lututów

– ołtarz II – mieszkańcy ul. Zygmuntów

– ołtarz III – Rejonowy Bank Spółdzielczy

– ołtarz IV – OSP Piaski

Propozycje haseł do poszczególnych ołtarzy na procesję Bożego Ciała:

 • „Przyjdę go uzdrowić” Mt 8,7
 • „Wstań i chodź” Łk 5,23
 • „Twoja wiara cię uzdrowiła” Łk 17, 19
 • „Przyjdźcie do mnie wszyscy” Mt 11, 28

W uroczystość Bożego Ciała dzieci, które przystąpiły rok temu do I-wszej Komunii Świętej zapraszam na Mszę Świętą w ich intencji. Zarówno dzieci rocznicowe ja i dzieci, które w tym roku przyjmą Pana Jezusa w Komunii Świętej zapraszam w Boże Ciało do sypania kwiatów oraz na oktawę Bożego Ciała. Proszę o asystę liturgiczną strażaków, ministrantów, Róże Różańcowej, Grupę Fatimską, poczty sztandarowe, panie niosące feretrony, Młodzieżową Radę Kultury, kandydatów do bierzmowania.

 1. Do nabycia jest Opiekun, Gość Niedzielny 6 zł i Apostoł.
 2. Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Teresę Kaczmarek i Joannę Pietras „Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…”
 3. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Dzisiejsza uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Bogiem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w czasie każdej Eucharystii. Przyjęcie tej prawdy pomaga nam trwać w dziękczynieniu i uświęcać codzienność.
 2. Dzisiaj nasi Strażacy będą rozprowadzać ciasta. Dochód zostanie przeznaczony na zakup niezbędnego sprzętu.
 3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy św. o godz. 18:00, w niedzielę po mszy św. o godz. 16:00.
 4. Spotkania dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej:
 • Dla dzieci przystępujących 29 maja – 24, 25 i 27 maja o godz. 17:00
 • Dla dzieci przystępujących 30 maja – 17 maja o godz. 17:00.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:00 spotkanie dla rodziców i młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Kandydatów do bierzmowania proszę o wypełnienie deklaracji kandydata do bierzmowania, są one dostępne u pań katechetek, osoby ochrzczone poza parafią Lututów zobowiązane są dostarczyć aktualną metrykę chrztu. Wypełnione deklaracje i metryki przynosimy na niedzielne spotkanie.
 2. Dziękuję mieszkańcom Knap za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę, a o posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu proszę kolejne rodziny z Knap.
 3. Z ofiar składanych przy okazji sprzątania kościoła, zostały zakupione nowe solidne mopy i wiadra firmy vileda, które będą służyły do sprzątania naszej świątyni. Wymienne mopy będzie można wyprać po każdym sprzątaniu, dlatego też prosimy sprzątających o zdejmowanie ich po każdym sprzątaniu i przyniesienie na plebanie. Dziękuje za ofiary, dzięki, którym ten zakup był możliwy. Z następnych składanych ofiar zostaną zakupione nowe szczotki do zamiatania.
 4. Do nabycia jest Gość Niedzielny 6 zł i Apostoł.
 5. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Dominik Radzimski kawaler z Tokar Pierwszych i Małgorzata Nawrocka panna z Lututowa.
 6. Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Genowefę Bigelmajer pogrzeb we wtorek o godz. 12:00 „Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…”
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  9 maja 2021

 

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci klas drugich.
 2. Dzisiaj zbiórka do puszek na kleryków.
 3. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Różaniec fatimski i nabożeństwo majowe o godz. 17:30. Procesja po nabożeństwie. O przygotowanie proszę Grupę Fatimską.
 4. Nabożeństwa majowe w łączności z Mszą św. o godz. 18:00, w niedzielę w łączności z Mszą św. o godz. 16:00.
 5. Dziękuję mieszkańcom Kopanin za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 160 zł, a o posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu proszę rodziny z Knap.
 6. Do nabycia jest Opiekun 2,50, Gość Niedzielny 6 zł i Apostoł.
 7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.
 2. Dzisiaj zmiana tajemnic Żywego Różańca: W intencji nowych, świętych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Aby Maryja, mistrzyni życia duchowego, przez znaki i głos kierowany do dusz szczerze kochających Boga, zapraszała wielu do wkroczenia na drogę powołania duchowego. 
 3. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11:00 spotkanie rodziców dzieci I-wszo Komunijnych.
 4. W uroczystość Matki Bożej Królowej Polski Msze Święte o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 16:00 oraz zbiórka do puszek na Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od 17:30.
 6. W przyszłą niedzielę 9 maja po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci klas drugich.
 7. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na kleryków.
 8. Nabożeństwa majowe w łączności z Mszą św. o godz. 18:00, w niedzielę w łączności z Mszą św. o godz. 16:00.
 9. Dziękuję mieszkańcom Kopanin za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty, a o posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu proszę kolejne rodziny z Kopanin.
 10. Do nabycia jest Gość Niedzielny i Apostoł.
 11. Pan Bóg powołał do wieczności Śp. Henryka Kobielę -pogrzeb we wtorek o godz. 12:00 oraz Śp. Józefa Kupisa pogrzeb we wtorek o godz. 14:00. Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 25 kwietnia 2021

 

 1. Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza.
 2. Dzisiaj strażacy OSP Lututów prowadzą zbiórkę datków pieniężnych na rzecz poszkodowanych osób w pożarze w Okoniu gm. Galewice.
 3. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna i zmiana tajemnic różańcowych.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 11:00 spotkanie rodziców dzieci I-wszo Komunijnych.
 5. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwo majowe w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 18:00, w niedzielę w łączności z Mszą św. o godz. 16:00, a w tygodniu po Mszy o godz. 18:00.
 6. W sobotę po Mszy Świętej o godz. 18:00 Harcerze przebywający na obozie poprowadzą Adorację Najświętszego Sakramentu.
 7. W niedzielę 9 maja po Mszy św. o godz. 11:00 spotkanie z rodzicami dzieci klas drugich.
 8. Dziękuję mieszkańcom Kopanin za posprzątanie kościoła, a o posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu proszę kolejne rodziny z Kopanin.
 9. Do nabycia jest Opiekun, Gość Niedzielny i Apostoł.
 10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

 

OGŁOSZENIA PARAFIALNE 18 kwietnia 2021

 1. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Biblijny.
 2. Dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12:00 spotkanie dla Rodziców dzieci I-wszo komunijnych.
 3. Zapraszamy dzieci, które chcą dołączyć do chórku parafialnego. Najbliższa próba w piątek o godz. 19:00 na nowej plebanii.
 4. Z dniem 14 kwietnia 2021 roku ks. Andrzej Wójciak został skierowany przez Bp. Damiana Bryla do pomocy duszpasterskiej w naszej Parafii. Na ten czas posługi życzymy Bożego Błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask.
 5. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
 6. W przyszłą niedzielę strażacy OSP Lututów przeprowadzą zbiórkę datków pieniężnych na rzecz poszkodowanych osób w pożarze w Okoniu gm. Galewice.
 7. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć: Przemysław Mech kawaler z parafii tutejszej i Katarzyna Mądra panna z Parzynowa. Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach zobowiązany jest poinformować ks. Proboszcza.
 8. Dziękuję mieszkańcom Popieliny za posprzątanie kościoła, a o posprzątanie kościoła w przyszłym tygodniu proszę kolejne rodziny z Popieliny.
 9. Do nabycia jest Gość Niedzielny i Apostoł.
 10. Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Józef Ciszewski. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE  5.04.2021

 

 1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym w tym trudnym czasie przeżywamy Święte Triduum Paschalne. Księdzu Andrzejowi za przewodniczenie uroczystości, Młodzieżowej Radzie Kultury za przygotowanie grobu Pańskiego, panią katechetkom za Ciemnice, mieszkańcom Popieliny za posprzątanie kościoła, strażakom, Panu organiście, ministrantom i chórowi za służbę oraz Parafianom za dary na stół. Niech Zmartwychwstały spotka was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.
 2. Dziękuję za ofiary złożone na tacę inwestycyjną.
 3. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych. Intencja: Modlitwa błagalna o ustanie pandemii.
 4. Jutro Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 12:00 i 16:00. Tego dnia zbiórka do puszek na KUL.
 5. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: Śp. Stanisława Nawrocka. Wieczny odpoczynek…
 6. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.
 2. Zapraszam dzisiaj na 14:30 na drogę krzyżową oraz na 15:45 na ostatnie gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
 3. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18:00, adoracja do 22:00.
 4. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. Droga krzyżowa o 17:30. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię rozpoczniemy o godz. 18:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu do 22:00
 5. Wielka Sobota –w tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja Pana Jezusa w grobie od 8:00. Święcenie pokarmów o godz. 9:00, 9:30, 10:00, 10:30 11:00, 11:30, 12:00 i 12:30. Jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą to święcenie pokarmów odbędzie się wokół kościoła z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarnych.
 6. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 18:00 w kościele. W tym roku poświęcenie ognia odbędzie się w kościele oraz nie będzie procesji z paschałem według instrukcji Konferencji Episkopatu Polski
 7. Rezurekcja w poranek wielkanocny o godz. 6:00. Nie będzie tradycyjnej procesji wokół kościoła. Zamiast procesji błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem zgodnie z instrukcją KEP. W tym dniu będzie więcej Mszy Świętych niż dotychczas w święta tj. o godz. 9:00, 10:00, 11:00 i 16:00.
 8. W pierwsze Święto taca inwestycyjna na potrzeby i utrzymanie naszej świątyni.
 9. W drugi Dzień Świąt Msze Święte o godz. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 16:00. Zbiórka do puszek na KUL.
 10. Dziękuję mieszkańcom z ul. Piaski za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę w kwocie 220 zł, a w przyszłym tygodniu proszę rodziny z Popieliny.
 11. Pan Bóg powołał do wieczności śp. Zofię Malczewską oraz Śp. Eleonorę Siemińską. Pogrzeb w poniedziałek o godz. 10:00. Wieczny odpoczynek…
 12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
 1. Przeżywamy piątą niedzielę Wielkiego Postu.
 2. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Panią Patrycję Hurlak aktorkę, która była związana z czarną magią. Podczas wszystkich Mszy Świętych tj. 8:00, 9:00, 10:00, 11:00 i 16:00 ogłosi swoje świadectwo.
 3. Dzisiaj ostatnie spotkanie dotyczące nauk przedmałżeńskich o godz. 16:00.
 4. W czwartek 25 marca uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o godz. 16:00, 17:00 i 18:00.
 5. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie drogi krzyżowej o godz17:30 oraz ok godz. 17:00 prowadzone będzie czuwanie. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 15:45 gorzkie żale z nauką pasyjną.
 6. W przyszłym tygodniu zapraszam na godz. 14:30 na drogę krzyżową prowadzoną przez zespół wokalno-instrumentalny, który jednoczy ludzi z całej diecezji.
 7. Informacja dla osób, które zapisały się na Ekstremalną Drogę Krzyżową Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w kościele św Rocha o godz 20.00 a msza zostanie odprawiona w kościele na podzamczu o godz 20.30. Pakiety dla zapisanych osób będzie można odbierać przed msza w zakrystii
 8. Do nabycia jest Apostoł i Gość niedzielny 6 zł.
 9. Sakramentalny związek małżeński pragną zawrzeć:

Patryk Wieteska kawaler z Głogowa i Justyna Anna Jaworska z parafii Lututów oboje mieszkający we Wrocławiu

Ktokolwiek wiedziałby o istniejących przeszkodach w zawarciu tego związku małżeńskiego proszony jest o poinformowanie księdza proboszcza.  

 1. Dziękuję mieszkańcom z ul. Piaski za posprzątanie kościoła, a w przyszłym tygodniu proszę kolejne rodziny z tej ulicy.
 2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 16:00

Poniedziałek18:00 Wtorek 18:00 Środa 18:00 Czwartek 18:00 Piątek 18:00 Sobota 8:00, 18:00

29 czerwca odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła

1 niedziela października odpust ku Czci Matki Bożej Różańcowej