W dniu 27 maja dzieci z klas trzecich po raz pierwszy przystąpiły do Sakramentu Spowiedzi świętej. Następnego dnia podczas Mszy świętej o godz. 11:00 dzieci przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej. W uroczystości I-wszej Komunii Świętej uczestniczyło 39 dzieci wraz z rodzicami, rodzicami chrzestnymi i zaproszonymi gości. Dzieci czynnie uczestniczyły w Liturgii poprzez śpiew, czytania liturgiczne, modlitwę wiernych, złożenie darów ofiarnych. Po przyjęciu Pana Jezusa dzieci podziękowały za dar I-wszej Komunii świętej.

Od poniedziałku do soboty dzieci codziennie przyjmowały Pana Jezusa do swoich serc podczas Mszy świętych o godz. 18:00. Modliły się za siebie, rodziców, rodziców chrzestnych, rodzeństwo, dziadków, kapłanów…

We wtorek o godz. 7:30 dwoma autokarami dzieci wraz z opiekunami, księdzem Dziekanem Waldemarem Gruszką i Paniami katechetkami Dorotą Szremską i Anną Mielczarek udali się w pielgrzymce na Jasną Górę, by podziękować Matce Bożej za Jej Syna. Grupa pielgrzymkowa uczestniczyła we Mszy świętej przed obrazem Matki Bożej o godz. 9:30, a o godz. 11:00 poznali historię Jasnej Góry. Po czasie wykorzystanym na indywidualną modlitwę, skupienie, zakupienie pamiątek wszyscy udali się w drogę powrotną.

W galerii zachęcamy do obejrzenia zdjęć z ostatnich wydarzeń parafialnych. tutaj https://parafialututow.pl/modula-id2169/