W pierwszy czwartek miesiąca, przed Niedzielą Palmową 7 kwietnia 2022 r., w naszej parafii rozpoczęły się Święte Rekolekcje, które głosi Redemptorysta o. Jerzy Krupa. 

Po dwóch trudnych latach możemy ponownie, słuchając homilii, przylgnąć do Chrystusa.

       Kaznodzieja przypomniał nam o tajemnicy Eucharystii, która od trzech lat jest tematem przewodnim w Kościele. Obecny rok zachęca nas do refleksji nad wyjściem poza mury kościoła, aby iść w „pokoju Chrystusa”. Rekolekcjonista podkreślił, iż słowa te mówią, że po rozesłaniu z Mszy św. zaczyna się dla nas misja posłannicza, gdyż idąc do naszych domów, rodzin, wspólnot mamy być świadkami Chrystusa. Eucharystia nas kształtuje, bo jest źródłem naszego życia i dlatego powinniśmy dążyć do doskonałości, czynić postępy w byciu chrześcijaninem.

       O. Jerzy mówiąc o „wchodzeniu w rekolekcje” przywołał obraz ustanowienia Eucharystii przez Jezusa, kiedy dając swoje Ciało i Krew wypowiedział bardzo ważne słowa, testamentalne: „to czyńcie na moją pamiątkę”. Jezus chciał, aby ta pamiątka była znana każdemu, po to, byśmy mogli ją upamiętniać. Dla chrześcijanina, ucznia Jezusa, niedzielna Msza powinna być bardzo ważna, bo jeżeli nie będziemy spożywać Ciała Syna Bożego, nie będziemy mieli życia wiecznego i „staniemy się żywym trupem”. Jezus daje nam obietnicę wieczności, bo nawet jeśli ciało umrze, to jednak zmartwychwstaniemy. Choćbyśmy „ciągle zaczynali od nowa”, potykali się na drodze, to tylko dzięki Eucharystii możemy mieć nadzieję na radość przebywania w Domu Ojca. Rekolekcjonista przypomniał, że historia uczy nas, iż powinniśmy być wdzięczni za Mszę Świętą, ale tak niestety nie jest. Współczesny świat coraz bardziej odchodzi od Boga i nie potrafi zrozumieć skąd biorą się dzisiejsze kataklizmy.   Trzeba nam na nowo przylgnąć do Chrystusa, i właśnie rekolekcje pozwalają nam na to, dlatego też, jak mówił kaznodzieja, odpowiedzmy na zaproszenie Jezusa, bo Jemu na nas zależy. Jedyną drogą i szansą dla naszego zbawienia jest Eucharystia.