Wilczki

Wilczki to najniższa gałąź w skauting- gałąź żółta. Łączy ona dziewczynki w wieku 9-12 lat. Na zbiórkach staramy się łączyć zabawę z nauką. Dzieci odchodząc z wilcząt, mają za zadanie stać się bardziej samodzielne i dojrzalsze. W tym pomagają im Akela oraz jej przyboczne.

Na zbiórkach rozwijamy się fizycznie jak i psychicznie. Wiele gier i zajęć opracowywanych jest tak, by dziewczynki rozwijały m.in. swoją kreatywność i spostrzegawczość. Fizycznie dokształcamy się przez zabawy czy olimpiady sportowe. Często przygotowujemy różnego rodzaju posiłki nawet poprzez gotowanie, pieczenie. Nie brakuje również elementów manualnych. Uczymy się szyć, rysować, składać origami i wycinać. Co jakiś czas przypominamy sobie pierwszą pomoc w teorii jak i w praktyce. Wilczki wypełniają zadanie dzięki którym również się rozwijają. Nie są to tylko zadania związane ze skautingiem, ale także oparte na obowiązkach domowych.

Zbiórki zazwyczaj odbywają się w soboty. Aktualnie stan gromady liczy 9 osób.
Każdą zbiórkę rozpoczynamy modlitwą i apelem. Na zbiórce najważniejszym momentem jest Spotkanie ze Słowem Bożym, wspólna modlitwa przed i po posiłku. Wszystkie też zbieramy się na Skale Narady, gdzie za pomocą krótkiej scenki teatralnej oraz rozmowy zastanawiamy się nad tym jak można w codzienności okazywać dobroć. Nie brakuje wspólnego przygotowywania posiłków, prac technicznych, plastycznych. Towarzyszy nam radosna atmosfera, bo jak mówi nasze prawo: „Każdy Wilczek jest uśmiechnięty!” Każda zbiórka przynosi miłe wspomnienia dlatego nie chcemy ich zachowywać dla siebie. Naszym pragnieniem jest dzielenie się z naszymi Drogimi Parafianami tym, co słychać u Wilcząt, Harcerek i Harcerzy. Zapraszamy do zaglądania w sekcję SKAUCI EUROPY!

MSZE ŚWIĘTE

Niedziele i święta 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 16:00

Poniedziałek18:00 Wtorek 18:00 Środa 18:00 Czwartek 18:00 Piątek 18:00 Sobota 8:00, 18:00

29 czerwca odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła

1 niedziela października odpust ku Czci Matki Bożej Różańcowej