Harcerki

Harcerki to dziewczyny od 12 do 17 lat. Wchodzą one w skład drużyny na czele, której stoi drużynowa. Jednostka składa się z 2 do 6 zastępów, do których należą od 4 do 6 harcerek. Zastępem kieruje zastępowa. Na zbiórkach drużynowa jest nieobecna, Z nią widujemy się na różnych wyjazdach i spotkaniach. Standardowe wyjazdy to: biwak listopadowy, zimowisko, biwak majowy, obóz letni. Są także zbiórki drużyny, rozpoczęcie i zakończenie roku harcerskiego oraz Dzień Modlitw za FSE. Każdy zastęp ma swoją nazwę, która pochodzi od zwierzęcia oraz proporzec przedstawiający to zwierzę. W parafii pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Lututowie istnieje jeden zastęp harcerek, który nosi nazwę „Biedronka”. Należymy do 2. Drużyny Łódzkiej św. Urszuli Ledóchowskiej. Na zbiórkach robimy różne rzeczy związane z 5 punktami:
  • zdrowie i sprawność fizyczna,
  • kształcenie charakteru,
  • zmysł praktyczny,
  • służba,
  • Bóg i życie religijne.
Czyli m.in. gotujmy, bawimy się, wymyślamy scenki, uczestniczymy w grach terenowych, śpiewamy, budujemy coś z drewna, szyfrujemy np. alfabetem Morse”a, wyznaczamy kierunki świata i wiele innych ciekawych rzeczy. Czasami wybieramy się na wycieczkę rowerową bądź robimy krótki biwak. Jednak najważniejsze jest to, że dzięki zbiórkom usamodzielniamy się, nabieramy doświadczenia i uczymy. Oprócz mnie, czyli Patrycji Mech do zastępu także należą: Julia Stańczak, Klaudia Lar oraz Anastazja Udalska. Zbiórki zazwyczaj mamy w soboty od godz. 11:15 i trwają do ok. 14-15. Jeżeli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej lub jesteście zainteresowane dzwońcie na ten numer: 691 342 162 bądź piszcie na Facebooku do Patrycja Mech.

Niedziele i święta 8:00, 9:00, 10:00, 11:00, 16:00

Poniedziałek18:00 Wtorek 18:00 Środa 18:00 Czwartek 18:00 Piątek 18:00 Sobota 8:00, 18:00

29 czerwca odpust ku czci św. Apostołów Piotra i Pawła

1 niedziela października odpust ku Czci Matki Bożej Różańcowej