1.     1.     Dzisiaj obchodzimy uroczystość Przenajświętszej Trójcy. 
2.     Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę inwestycyjną. W minionym miesiącu kontynuowano rozpoczęte inwestycje: pomalowano starą zakrystię (koszt pracy wraz z materiałem 2384 zł) oraz rozpoczęto remont żaluzji na wyższej wieży kościoła – naprawiono trzy spośród ośmiu całkowita zapłata za wykonane dotychczas prace wysokościowe to 4115 zł (w tym 1415 zł za materiały użyte do naprawy żaluzji na wieży kościoła i 2700 zł za robociznę). Do naprawy pozostaje jeszcze 5 żaluzji. Prace będą kontynuowane w czerwcu w miarę możliwości finansowych. Z pieniędzy składanych z racji stawianego nagrobka zamówiono kolejne przęsła na cmentarzu. 
3.     Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych: „O dary Ducha świętego dla dzieci i młodzieży, aby byli blisko Boga przez udział w sakramentach świętych, zwłaszcza Eucharystii, prośmy o święte powołania do kapłaństwa, życia konsekrowanego i pracy na misjach”
4.     Dzisiaj zbiórka do puszek na wsparcie budujących się kościołów Diecezji Kaliskiej, a w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na uczelnie katolickie.
5.     W przyszłą niedzielę „Lututowski Bieg wolności”. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 11:00 przy obelisku na ul. Powstańców styczniowych. 
6.     We wtorek o godz. 19:00 próba dla dzieci sypiących kwiatki podczas procesji Bożego Ciała.  
7.     Zachęcamy do wzięcia udziału w procesji Bożego Ciała. Tradycyjnie w naszej parafii Msze Święte w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej o godz. 8:00, 9:00 i 11:00. Po Mszy Świętej o godz. 11:00 procesja do czterech ołtarzy. Do przygotowania ołtarzy podczas procesji Bożego Ciała zapraszam następujące grupy parafialne i mieszkańców:
Ołtarz I – OSP Lututów – „Eucharystia dana i zadana” 
Ołtarz II – mieszkańcy ul. Zygmuntów – „Kościół posłany do świata” 
Ołtarz III – Rejonowy Bank Spółdzielczy – „Kościół żyje Eucharystią” 
Ołtarz IV – OSP Piaski – „Kościół – sługa jedności” 
8.     Serdecznie zapraszam na Boże Ciało i oktawę dzieci do sypania kwiatków z klas czwartych jak i dzieci, które w tym roku przyjęły Pana Jezusa w Komunii Świętej. Proszę o asystę liturgiczną strażaków, ministrantów, Róże Różańcowe, Grupę Fatimską, poczty sztandarowe, panie niosące feretrony. 
9.     W oktawie Bożego Ciała o asystę proszę: 
W piątek – mieszkańców sołectwa Dobrosław i Kolonia Dobrosław, Hipolity oraz druhów z OSP
W sobotę – mieszkańców sołectwa Dymki, Knapy, Kijanice oraz druhów z OSP
W niedzielę po Mszy św. o godz. 9:00– mieszkańców Łęk oraz druhów z OSP
W poniedziałek – mieszkańców ul. Piaski, Augustynowa i Ostrycharzy oraz druhów z OSP 
We Wtorek – mieszkańców Kopanin i Popieliny
W środę – mieszkańcy Kluski, Józefina oraz druhów z OSP
W czwartek – mieszkańcy Niemojewa oraz druhów z OSP
W piątek – mieszkańcy Lututowa, oraz druhów z OSP
10.  Nabożeństwa czerwcowe z Litanią do Serca Pana Jezusa od poniedziałku do soboty po Mszy Świętej o godz. 18:00 a w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 11:00. 
11.  Spowiedź święta w dni powszednie codziennie od godz. 17:30 do 17:55.
12.  Dziękujemy rodzinom z Niemojewa za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 110 zł, a w przyszłym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy mieszkańców ul. Lipowej. 
13.  Do nabycia jest nowy numer Opiekuna (3,50) i Apostoł.